ARESBOND FR-A1

Genel Bilgiler

Cephe kaplama malzemeleri arasında performansı, kullanım kolaylığı, uzun ömrü ve her türlü mimari detay uygulamasına olanak sağlamasıyla en çok tercih edilen malzeme olan Alüminyum Kompozit Panelin; üstün yanmazlık ve koşulsuz kalitede Türkiye’nin 1 numaralı markası ARESBOND olarak, ülkemizde yine bir ilki başarmanın gururunu yaşıyoruz!

2014 yılında Türkiye’de yine bir ilk olan A2-s1,d0 kompozit panel üretimiyle çığır açan ALDOM GROUP, yeni AR-GE çalışmalarıyla, EN 13501-1 Avrupa Standardı’na göre en üst seviye olan A1-s1,d0 sınıf kompozit panel üretimine başlamıştır. Bu en üst seviye yanmazlık sınıfında, diğer farklı tip ürünlere kıyasla yine hafifliği, kolay işlenebilirliği ve esnekliğiyle öne çıkacak olan ARESBOND - A1 panellerimiz, tüm cephelerde yanmazlığı, zarafeti ve şıklığı bir arada sunuyor.

Ürün Özellikleri

Kimyasal bir katkı olmayan, normal şartlarda standart bir binadaki yangın 700-800°C arasında ısı üretir. Üstün yanmazlığa sahip A2-s1,d0 sınıf ürünlerimiz; 1200°C sıcaklığa 6 saat dayanıp, binayı yangından korurken; yeni geliştirilen en üst yanmazlık sınıfına sahip A1-s1,d0 ürünlerimiz ise 1800°C gibi çok olağanüstü bir ısıya, 12 saat boyunca dayanım göstermektedir.

Muhteşem performansıyla, Geleceğin Cephe Kaplama Malzemesi Aresbond A1 olacaktır.

A1

Ağırlık: 8,50 kg/m2

En: 1000mm - 1600mm arası

Kalınlık: 4 mm standart (2mm- 6mm arası üretilebilir)

PCS: ≤ 2 MJ

Solid Renkler – 30 Standart Renk
Metallic Renkler – 18 Standart Renk
Ahşap Serisi – 6 PUR-PA Kaplamalı Özel Renk
Özel Ahşap Serisi – 12 Özel PVDF Kaplamalı, Çizilmez Özellikli Renk
Taş Serisi – 6 PVDF Kaplamalı Özel Renk
Real Anodized Serisi– 5 Standart Renk - Gerçek Eloksal Kaplamalı Özel Ürünler
Special Effects – 6 Standart Renk - Bukalemun ve Simli Efektler

Aresbond kompozit panelleri endüstriyel ve sanayi bölgelerindeki hava koşullarına dayanıklıdır ve çoğu ortamda kendini temizleyebilme özelliği vardır. Tüm uygulamalarda uzun bir ömür için, cephe yılda 1 kez sıcak su ile yukarıdan aşağıya doğru yıkanmalıdır. Böylece yüzeylerdeki tortudan arındırılır. Aresbond panelleri anti-statiktir ve alternatiflerine göre kiri ve tortuyu çok daha üzün süre kendinden uzak tutar.

Aresbond panellerine rutin temizleme yapılması önerilir. Sadece sıcak su ile veya çok az yüzey temizleyici katılarak temizlenmeli ve daha sonra durulanmalıdır. Temizleme sıklığı, çoğunlukla binanın lokasyonuna ve hava kirlilik oranına göre değişkenlik gösterir. Güneş altında çok yüksek ısıya maruz kalınan bölgelerde suyla temizleme yapılması önerilmez, çünkü yüzeylerde çok hızlı buharlaşmaya bağlı lekeler oluşabilmektedir.

Aresbond ‘da biz; ürünlerimize kuvvet, dayanıklılık ve güvenirlik kazandıran en yüksek kalitedeki hammaddelerle, en son teknolojiyi kullanarak üretim yaptığımızı garanti ederiz. Aresbond kompozit panelleri, her türlü hava ve iklim koşullarına dayanıklılığıyla, mimari projelerin vazgeçilmez global markasıdır. Sürekli AR-GE çalışmalarımızla, ürün yelpazemizi ve süreçlerimizi geliştirmemiz bizi daima en iyiye götürüyor. Aresbond olarak, her zaman en yüksek kalitedeki ürünü, en avantajlı fiyata sunduğumuza inanıyoruz.

TOP

Biz Dünyamızın daha güzel bir yer haline gelmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz.


Merkez Ofis

T: +90 (216) 488 16 01 (Pbx)

F: +90 (216) 488 16 03

Email: info@aresbond.com.tr

Cevizli Mah. Saraylar Cad. DAP Vazo Kule No:6 C Blok Kat:8 Maltepe – İstanbul / TÜRKİYE


Fabrika

T: +90 (282) 746 14 20 (Pbx)

Email: info@aresbond.com.tr

Veliköy Sanayi Bölgesi Osman Uzun Caddesi 17.ve 20.Sok. Çerkezköy/TEKİRDAĞ

Aresbond U.S.A bir Aldom Grup İştirakidir. ∙ Bütün Hakları Saklıdır ∙ © 2023