Alubond Acoustic

Bu özel seri, iki alüminyum levha arasında özel olarak üretilmiş Akustik dolguya sahiptir. Bu yeni nesil mekanik ve kimyasal birleştirme teknolojisi, Alubond U.S.A Akustik Panellere sıra dışı bir bütünlük ve üstün ses yalıtımı sağlamaktadır.

Üst levhası PVDF Kynar 500 fluorocarbon kaplı olan Alubond Akustik panellerde, alt levhada korozyonu önleyici kromat işlemi uygulanır. Dış cephede kullanım için uygundur.

Özellikle ses yalıtımı sağlanması istenilen bölgelerde, yüksek ses çıkaran jeneratör gibi makine çevrelemelerinde kullanılmak için tasarlanan Alubond Akustik panelleri, sesi sizden uzak tutarken, her türlü hava koşullarına dayanımı ve yüzey seçenekleri ile sizlere şıklığı, estetiği ve teknolojiyi birarada sunar.

Akustik Dolgu

Alubond U.S.A Akustik dolgusu, maksimum ses ve ısı yalıtımı sağlamak için tasarlanmıştır ve bu özelliklerini, içeriğindeki LDPE plastiğin özel üretim teknolojisi sayesinde kazandığı fiziksel formundan elde eder. Absorbe edilen ses enerjisi yansıtılır, dağıtılır yada dönüştürülür. Bir malzemenin ses absorbe katsayısı ise onun içeriğindeki fiziksel özelliklere bağlıdır. Alubond Akustik’te özel olarak proses edilen, polimerize edilmiş styrene ve vinyl benzene’den elde edilmiş polimerler kullanılmaktadır. İçerdiği mikro ölçekli gözenekleri, ses yalıtımına olanak sağlar.

Alubond U.S.A kompozit panelleri endüstriyel ve sanayi bölgelerindeki hava koşullarına dayanıklıdır ve çoğu ortamda kendini temizleyebilme özelliği vardır. Tüm uygulamalarda uzun bir ömür için, cephe yılda 1 kez sıcak su ile yukarıdan aşağıya doğru yıkanmalıdır. Böylece yüzeylerdeki tortudan arındırılır. Alubond U.S.A panelleri anti-statiktir ve alternatiflerine göre kiri ve tortuyu çok daha üzün süre kendinden uzak tutar.

Alubond U.S.A panellerine rutin temizleme yapılması önerilir. Sadece sıcak su ile veya çok az yüzey temizleyici katılarak temizlenmeli ve daha sonra durulanmalıdır. Temizleme sıklığı, çoğunlukla binanın lokasyonuna ve hava kirlilik oranına göre değişkenlik gösterir. Güneş altında çok yüksek ısıya maruz kalınan bölgelerde suyla temizleme yapılması önerilmez, çünkü yüzeylerde çok hızlı buharlaşmaya bağlı lekeler oluşabilmektedir.

Alubond U.S.A ‘da biz; ürünlerimize kuvvet, dayanıklılık ve güvenirlik kazandıran en yüksek kalitedeki hammaddelerle, en son teknolojiyi kullanarak üretim yaptığımızı garanti ederiz. Alubond U.S.A paneleri, her türlü hava ve iklim koşullarına dayanıklılığıyla, mimari projelerin vazgeçilmez global markasıdır. Sürekli AR-GE çalışmalarımızla, ürün yelpazemizi ve süreçlerimizi geliştirmemiz bizi daima en iyiye götürüyor. Alubond U.S.A olarak, her zaman en yüksek kalitedeki ürünü, en avantajlı fiyata sunduğumuza inanıyoruz.

TOP

Biz Dünyamızın daha güzel bir yer haline gelmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz.


Merkez Ofis

T: +90 (216) 488 16 01 (Pbx)

F: +90 (216) 488 16 03

Email: info@aresbond.com.tr

Cevizli Mah. Saraylar Cad. DAP Vazo Kule No:6 C Blok Kat:8 Maltepe – İstanbul / TÜRKİYE


Fabrika

T: +90 (282) 746 14 20 (Pbx)

Email: info@aresbond.com.tr

Veliköy Sanayi Bölgesi Osman Uzun Caddesi 17.ve 20.Sok. Çerkezköy/TEKİRDAĞ

Aresbond U.S.A bir Aldom Grup İştirakidir. ∙ Bütün Hakları Saklıdır ∙ © 2023